Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 październik 2024 11:18

Powiat białobrzeski: Policja zlikwidowała laboratorium produkujące klefedron

Napisała
areszt dla producentów narkotyków areszt dla producentów narkotyków fot: pexels / poglądowe

W ramach operacji antynarkotykowej, policja odkryła i zlikwidowała profesjonalne laboratorium do produkcji klefedronu, na terenie powiatu białobrzeskiego w Mazowieckiem. Zabezpieczono 204 kilogramy substancji oraz zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o organizację tej działalności. Jest to efekt współpracy policjantów z Otwocka, Warszawy i Rzeszowa, którzy od dłuższego czasu monitorowali rozwój rynku narkotykowego w regionie.

Spis Treści:

Wspólna akcja policji z trzech miast

Działania operacyjne rozpoczęły się w kwietniu, kiedy to służby z Otwocka we współpracy z funkcjonariuszami z Warszawy i Rzeszowa, zlikwidowały podobne laboratorium w podwarszawskim Józefowie. Wówczas policjanci przechwycili 60 kilogramów gotowego klefedronu oraz urządzenia wykorzystywane do jego produkcji, co pozwoliło na dalsze badania nad siecią dostaw i produkcji tej substancji. W efekcie ustalono, że część narkotyków trafia nie tylko na ulice Otwocka, ale również do innych miast w województwach mazowieckim i podkarpackim.

Zatrzymania na gorącym uczynku

Dzięki analizie zgromadzonych dowodów oraz ścisłej współpracy między jednostkami, śledczym udało się zlokalizować posesję w powiecie białobrzeskim, gdzie miała miejsce kolejna produkcja. Akcja została przeprowadzona w sposób zaplanowany, co pozwoliło na zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 44 i 45 lat bezpośrednio podczas produkcji klefedronu. Podczas szturmu na posesję zabezpieczono pomieszczenia przystosowane do masowej produkcji, wyposażone m.in. w reaktor mieszalniczy oraz suszarnię, w której krystalizowano klefedron.

Wyniki przeszukania i dalsze postępowanie

W wyniku przeszukania, oprócz klefedronu, funkcjonariusze odkryli także prekursory oraz urządzenia służące do dalszej produkcji substancji psychoaktywnych. Przejęta ilość 204 kilogramów klefedronu odpowiada wartości czarnorynkowej szacowanej na około 8 milionów złotych, co potencjalnie mogłoby posłużyć do odurzenia pół miliona osób. W działaniach uczestniczyli biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji, którzy potwierdzili skład zabezpieczonych substancji.

Możliwe konsekwencje prawne dla podejrzanych

Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z produkcją oraz próbą wprowadzenia znacznych ilości narkotyków na rynek. Grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Otwocku przedstawiła im zarzuty produkcji i dystrybucji, a także posiadania narzędzi służących do produkcji substancji odurzających. 45-latek usłyszał dodatkowy zarzut posiadania amfetaminy, którą znaleziono podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania. Na wniosek prokuratora, sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące.

Źródło: TVN WARSZAWA

Małgorzata Kuniczuk

Redaktorka Trybuny Polskiej. Przedstawia najnowsze informacje z kraju. Ponadto prowadzi serwisy lokalne: Warszawa, Płock, Kołobrzeg, oraz szeroki rynek niemiecki. Fanka dobrej książki. Hobbystycznie dekorator wnętrz.

https://trybunapolska.pl/malgorzata-kuniczuk