Wydrukuj tę stronę
środa, 26 maj 2021 13:44

Malezja: Zderzenie dwóch pociągów metra w Kuala-Lumpur

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zderzenie dwóch pociągów metra w Kuala-Lumpur Zderzenie dwóch pociągów metra w Kuala-Lumpur fot: pixabay

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. W stolicy Malezji zderzyły się dwa pociągi metra. W wypadku poszkodowanych jest aż ponad 200 osób.

 

Jak doszło do zderzenia pociągów w Malezji?

Zderzenie miało miejsce podziemnym odcinku linii Kelana Jaya, w pobliżu Petronas Towers. To największy w Kuala-Lumpur kompleks wieżowców. Pociągi zostały skonstruowane przez kanadyjską firmę Bombardier i nie wymagały obsługi człowieka. Nie wiadomo, jak dwie maszyny znalazły się na tym samym torze. Na szczęście jeden z nich był pusty, w drugim zaś był 213 pasażerów. Wiadomo już, jaki jest ostateczna liczba poszkodowanych: 213 rannych, 64 osoby są obecnie hospitalizowane. Stan piętnastu jest ciężki, a sześciu - krytyczny.
Ministerstwo Transportu już zaczęło dochodzenia, które ma zbadać przyczyny tragedii. Nieoficjalnie rozważa się trzy scenariusze: błąd operatora, wadę systemu i awarię systemu sygnalizacji.

Władze chcą wypłacić zadośćuczynienie poszkodowanym

Dyrektor przedsiębiorstwa Tajuddin Abdul Rahman już zapowiedział, że dla poszkodowanych zostanie wypłacone zadośćuczynienie wysokości 1000 ringgitów, co odpowiada około 800 zł. Dodatkowo zapowiedziano, że wszystkie koszty leczenia również pokryje firma.