Wydrukuj tę stronę
piątek, 16 kwiecień 2021 19:05

Indianapolis: Osiem zgonów w wyniku strzelaniny

Strzelanina FedEx Indianapolis Strzelanina FedEx Indianapolis Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Według policji w strzelaninie w mieście Indianapolis w Stanach Zjednoczonych zginęło osiem osób, a wiele zostało rannych. Świadkowie słyszeli kilka strzałów w placówce FedEx, a jeden z nich powiedział, że widział mężczyznę strzelającego z broni automatycznej. Według doniesień, bandyta działał samotnie, a po całym akcie popełnił samobójstwo. Władze stwierdziły, że nie ma dalszego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Policja zlokalizowała 8 ciał

„Gdy przybyli funkcjonariusze, zetknęli się z czynnym incydentem strzeleckim”, powiedziała rzeczniczka policji miejskiej Genae Cook, dodając, że miało to miejsce około 23:00 czasu lokalnego. Po wstępnym przeszukaniu terenu, wewnątrz i na zewnątrz na miejscu zdarzenia policja zlokalizowała osiem osób z obrażeniami odpowiadającymi ranom postrzałowym. Te osiem osób uznano za zmarłych na miejscu zdarzenia. Cook powiedziała, że ​​czterech rannych zostało przetransportowanych do szpitala, jeden w stanie krytycznym. Wielu innych było leczonych na miejscu zdarzenia lub sami szukali pomocy w szpitalu.

Motyw zabójstwa jest niejasny

W oświadczeniu FedEx stwierdzono, że firma była świadoma strzelaniny i współpracowała z władzami. „Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, a myślami kierujemy do wszystkich, których to dotyczy” - możemy przeczytać w oświadczeniu. Natomiast lokalne media cytują pracownika FedEx, Jeremiaha Millera, mówiącego, że widział strzelającego bandytę. „Widziałem człowieka z jakimś pistoletem maszynowym, karabinem automatycznym i strzelał on na otwartej przestrzeni. Natychmiast się schyliłem i przestraszyłem się” - powiedział. Przypominamy, że w zeszłym tygodniu prezydent Joe Biden ogłosił swoje pierwsze kroki od objęcia urzędu w celu zaostrzenia kontroli broni po serii masowych strzelanin. Obejmuje wysiłki na rzecz ustalenia zasad dla niektórych rodzajów broni, wzmocnienia kontroli przeszłości i wspierania lokalnego zapobiegania przemocy.

Artykuły powiązane

  • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

    W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

  • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

    Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

  • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

    W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

  • Izrael: Atak Iranu, reakcje sojuszników i rozszerzenie konfliktu Izrael: Atak Iranu, reakcje sojuszników i rozszerzenie konfliktu

    W nocy z 13 na 14 kwietnia Iran zaatakował Izrael ponad 300 rakietami i dronami. 99 % z nich została strącona prze Żelazną Kopułę. W odpowiedzi na ostatnie działania militarne Izraela, Iran ostrzega przed używaniem zdecydowanej siły w przypadku jakiejkolwiek agresji ze strony Izraela. Ostrzeżenie to pojawiło się po ataku dronami i pociskami, który miał miejsce w sobotę. Sytuacja ta skomplikowała już i tak napięte stosunki międzynarodowe, zwłaszcza po komentarzach ze strony Stanów Zjednoczonych wyrażających sprzeciw wobec dalszej eskalacji konfliktu.

  • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

    W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.