Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 28 listopad 2022 19:02

Europa: „Super-kartel” rozbity - skonfiskowano 30 ton kokainy!

„Super-kartel” rozbity „Super-kartel” rozbity Fot: Twitter.com

Połączone siły policji z sześciu krajów rozbiły „super-kartel” narkotykowy, który odpowiedzialny był za ponad jedną trzecią kokainy w Europie. Te sensacyjne informacje zostały podane przez agencję Unii Europejskiej do spraw policji Europol. W trakcie samego dochodzenia aresztowano 49 podejrzanych osób, zaś cała akcja była zwieńczeniem równoległych dochodzeń prowadzonych przez Francję, Hiszpanię, Holandię, Belgię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co więcej, w rozbiciu „super-kartelu” pomogły także Stany Zjednoczone. 

 

Luksusowe samochody, wille i stosy gotówki - efektowny koniec „super-kartelu” 

Siatka przestępcza importowała ekstremalne ilości kokainy do Europy. W trakcie procesu policja z 6 krajów skonfiskowała łącznie ponad 30 ton kokainy, luksusowe samochody, wille i ogromne ilości gotówki. Łączna wartość wszystkich skonfiskowanych materiałów opiewa na rekordową kwotę prawie 28 milionów dolarów. 

214 ton kokainy!

Warto dodać, że w samym 2020 roku policja skonfiskowała łącznie aż 214 ton kokainy w całej Europie co stanowiło wzrost o 6% względem roku poprzedniego. W sieci zostały także opublikowane zdjęcia z zatrzymania jednego z członków gangu z Hiszpanii. W jego luksusowej willi znaleziono narkotyki oraz wiele luksusowych oraz zabytkowych samochodów.

Artykuły powiązane

  • Igrzyska Olimpijskie: Kontrowersje wokół przesiedleń bezdomnych w Paryżu Igrzyska Olimpijskie: Kontrowersje wokół przesiedleń bezdomnych w Paryżu

    Paryż, znany ze swojej architektury, historii i kultury, stoi przed wyzwaniem związanym z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. W ramach przygotowań do tego międzynarodowego wydarzenia, francuska stolica podjęła kontrowersyjną decyzję o przesiedleniu bezdomnych, głównie imigrantów, z terenów miejskich do innych miast Francji. Ta decyzja, mająca na celu "oczyszczenie" miasta przed oczami całego świata, wywołała falę krytyki i sprzeciwu.

  • Hiszpania: Kiedy Sagrada Familia wreszcie zostanie ukończona? Hiszpania: Kiedy Sagrada Familia wreszcie zostanie ukończona?

    Po latach oczekiwań i nieustannych prac, słynna Sagrada Familia w Barcelonie, będąca nie tylko symbolem miasta, ale i jednym z najbardziej rozpoznawalnych kościołów na świecie, ma w końcu doczekać się zakończenia budowy. Rozpoczęta w 1882 roku przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego, ta monumentalna bazylika zaliczona do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, przyciąga uwagę zarówno turystów, jak i ekspertów z całego globu. Prezes organizacji odpowiedzialnej za prace, Esteve Camps, potwierdził, że dzięki zgromadzonym środkom finansowym oraz materiałom budowlanym, Sagrada Familia zostanie ukończona w 2026 roku, czyli dokładnie w stulecie śmierci Gaudiego.

  • Holandia - ograniczenie hałasu wokół lotniska Schiphol Holandia - ograniczenie hałasu wokół lotniska Schiphol

    Sąd w Holandii wydał wyrok, zobowiązując rząd do podjęcia dodatkowych działań mających na celu ograniczenie zanieczyszczenia hałasem w okolicy lotniska Schiphol w Amsterdamie. Decyzja ta stanowi punkt zwrotny w długotrwałych staraniach o zmniejszenie uciążliwości akustycznej generowanej przez jedno z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w Europie.

  • Francja: Prawo do aborcji zostanie zapisane w konstytucji? Francja: Prawo do aborcji zostanie zapisane w konstytucji?

    Francja zbliża się do historycznej zmiany w swojej konstytucji, która zapewniłaby trwałe prawo do aborcji. W środę francuscy senatorowie poparli tę zmianę większością głosów, przynosząc kraj o krok bliżej wprowadzenia tej istotnej poprawki. Decyzję poparło 267 senatorów, podczas gdy przeciw było 50. Teraz propozycja poprawki do konstytucji trafi przed ostateczny test na wspólnym kongresie parlamentu, który zbierze się w przyszły poniedziałek. Konieczne będzie uzyskanie poparcia co najmniej trzech piątych prawodawców, aby propozycja mogła przejść.

  • Francja: Na dworcu skradziono pendrive z planami bezpieczeństwa Francja: Na dworcu skradziono pendrive z planami bezpieczeństwa

    Niepokojące doniesienia docierają z Paryża, gdzie na dworcu Gare du Nord doszło do kradzieży komputera i pamięci USB zawierających poufne informacje na temat planów bezpieczeństwa dotyczących nadchodzących igrzysk olimpijskich. Incydent ten wywołał obawy dotyczące bezpieczeństwa imprezy, która ma rozpocząć się w lipcu tego roku.