Wydrukuj tę stronę
piątek, 05 luty 2021 16:33

Szczepienia nauczycieli - konferencja Dworczyka i Czarnka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szczepienia nauczycieli Szczepienia nauczycieli

W czwartek na zorganizowanej konferencji prasowej podjęto nowe decyzje dotyczące szczepień na COVID-19. Mianowicie szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk wraz z ministrem edukacji i nauki Przemysławiem Czarnkiem podali do wiadomości, iż kolejną grupą kwalifikującą się do szczepień są nauczyciele.

 

Nie wszyscy jednak mogą się zaszczepić. Szczepienie dostępne będą dla nauczycieli pracujących stacjonarnie, czyli opiekunów w żłobkach, nauczycieli przedszkolnych oraz nauczycieli klas 1-3. Od poniedziałku 8 lutego 2021 roku ruszają zpisy na szczepienie. Nie wiadomo jednak, na chwilę obecną, jak będzie wyglądała sytuacja z dostawą szczepionki na granice Polski. Wiadomo jednak, że nauczyciele mogą już niebawem deklarować chęć przyjęcia szczepionki.

Kolejność szczepień nauczycieli

Pierwszeństwo do szczepień mają wszyscy pracownicy pełniący funkcję nauczyciela, pomocy nauczyciela, pomocy wychowawcy w przedszkolach, opiekunki w żłobkach, nauczyciele klas początkowych (1-3), nauczyciele pracujący w świetlicach oraz szkołach i placówkach specjalnych. Do szczepień zakwalifikowano także pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz kadrę kierowniczą placówek oświatowych. Przemysław Czarnek nadmienił także, że wszyscy pozostali nauczyciele będą szczepienie w następnej kolejności.


Do szczepień nauczyciela mają zostać zgłoszeni przez dyrektorów placówek. W Systemie Informacji Oświatowej zostanie załączony formularz z nazwiskami i imionami zatrudnionych nauczycieli. Dyrektor będzie zobowiązany do zebrania informacji pośród swoich pracowników oraz zaznaczenia na formularzu osób chętnych do szczepień na COVID-19. Pozostali pracownicy, (pracownicy pomocniczy, niebędący nauczycielami) mają zostać na ów formularz dopisani. Formularz powinien zostać odesłany drogą elektroniczną do MEiNu.