poniedziałek, 18 maj 2026 13:30

Warszawa: 15 osób zatrzymanych po nalotach na nielegalne salony gier

Napisała
Służby sprawdzały lokale z automatami do gier na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie. Służby sprawdzały lokale z automatami do gier na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie. Zdjecie: KRPII – MOKOTÓW,URSYNÓW,WILANÓW

Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa II oraz Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili skoordynowaną akcję przeciwko nielegalnym grom hazardowym. Działania objęły dzielnice Mokotów, Ursynów i Wilanów. Służby skontrolowały 18 lokali. Zabezpieczono 80 automatów do gier, gotówkę oraz zatrzymano 15 osób podejrzanych o udział w procederze.

Spis treści

Najważniejsze ustalenia obejmują:

  • 18 skontrolowanych punktów na terenie 3 warszawskich dzielnic
  • 80 zabezpieczonych automatów do nielegalnych gier
  • 15 zatrzymanych osób
  • 36 500 złotych zabezpieczonej gotówki
  • zarzuty dotyczące nielegalnego prowadzenia gier hazardowych

Mokotów Ursynów i Wilanów objęte akcją KRP Warszawa II

W działaniach brali udział policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną mokotowskiej komendy. Wspierali ich funkcjonariusze wydziałów kryminalnych, wywiadowczo patrolowych oraz dochodzeniowo śledczych. Do akcji włączono też policjantów z komisariatów podległych Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II.

Podczas przeszukań wykorzystano także psy służbowe. Pomagały one przy sprawdzaniu lokali i zabezpieczaniu miejsc, w których prowadzono czynności. Akcja była prowadzona równolegle w wielu punktach. Obejmowała lokale usługowe, w których według ustaleń organizowano gry o wygrane pieniężne bez wymaganych zezwoleń i koncesji.

Pierwszy dzień działań i 45 automatów do gier

Pierwszego dnia policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli jednocześnie do 10 wcześniej wytypowanych lokali. Ujawniono tam 45 automatów do gier określanych jako urządzenia typu Hot-Spot. Tego dnia zatrzymano 10 osób, w tym 7 obywateli Ukrainy w wieku od 19 do 55 lat oraz 3 obywatelki Polski w wieku od 34 do 64 lat.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również blisko 13 800 złotych. Podczas czynności ujawniono dodatkowe naruszenia prawa. Jedna z zatrzymanych kobiet, 34 latka, była poszukiwana na podstawie 3 listów gończych wydanych przez warszawskie sądy. Miała odbyć karę 1 roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Ustalono też, że jeden z obywateli Ukrainy przebywał w Polsce nielegalnie. Przy kolejnym ujawniono marihuanę.

Automaty do gier w lokalu w Warszawie w sprawie nielegalnego hazardu
W przeszukiwanych lokalach ujawniono automaty wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Zdjęcie: KRPII – MOKOTÓW,URSYNÓW,WILANÓW

Drugi dzień akcji i kolejne lokale w Warszawie

Następnego dnia funkcjonariusze kontynuowali działania. Weszli jednocześnie do kolejnych 8 lokali. W tych punktach ujawnili 35 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymano 5 osób. Byli to 2 obywatele Polski, obywatel Białorusi oraz 2 obywateli Ukrainy. Wszyscy mieli od 23 do 54 lat.

Podczas drugiego dnia akcji zabezpieczono blisko 22 800 złotych, telefony komórkowe, rejestratory obrazu, nośniki pamięci oraz dokumentację mogącą mieć związek z prowadzonym procederem. Te przedmioty mają znaczenie dla dalszych czynności. Mogą pomagać w ustaleniu roli poszczególnych osób i sposobu działania lokali.

Policjant w lokalu w Warszawie podczas kontroli nielegalnego hazardu
Funkcjonariusze sprawdzali lokale powiązane z nielegalnymi grami hazardowymi. Zdjęcie: KRPII – MOKOTÓW,URSYNÓW,WILANÓW

80 automatów i zarzuty dla 15 zatrzymanych osób

Po zakończeniu dwudniowych działań, wszystkie zatrzymane osoby przewieziono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Tam usłyszały zarzuty dotyczące nielegalnego prowadzenia gier hazardowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 80 automatów oraz 36 500 złotych w gotówce.

Sprawa jest efektem pracy operacyjnej policjantów mokotowskiej komendy i współpracy z Krajową Administracją Skarbową. Za posiadanie oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych z wykorzystaniem automatów, grożą konsekwencje finansowe i karne. Kara administracyjna może wynieść do 100 tysięcy złotych, za każdy nielegalny automat. Za urządzanie gier hazardowych bez wymaganej koncesji, grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nielegalny hazard, pozostaje jednym z obszarów zwalczanych w ramach walki z przestępczością gospodarczą. Według przekazanych informacji , takie punkty generują poważne straty dla budżetu. Wskazano też ich możliwe powiązania z innymi przestępstwami, w tym praniem pieniędzy, handlem narkotykami oraz działalnością zorganizowanych grup przestępczych. Służby zapowiadają dalsze działania wobec osób czerpiących korzyści z nielegalnego hazardu.

FAQ

Ile lokali skontrolowano podczas akcji?

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 18 lokali na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa.

Ile automatów do gier zabezpieczono?

Podczas dwudniowych działań zabezpieczono 80 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

Ile osób zatrzymano w sprawie?

Zatrzymano 15 osób podejrzanych o udział w nielegalnym procederze.

Jaką gotówkę zabezpieczyli funkcjonariusze?

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 36 500 złotych w gotówce.

Jakie zarzuty usłyszały zatrzymane osoby?

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące nielegalnego prowadzenia gier hazardowych.

Źródło: KRP II - MOKOTÓW, URSYNÓW, WILANÓW

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 maj 2026 13:57
Małgorzata Kuniczuk

Redaktorka Trybuny Polskiej. Przedstawia najnowsze informacje z kraju. Ponadto prowadzi serwisy lokalne: Warszawa, Płock, Kołobrzeg, oraz szeroki rynek niemiecki. Fanka dobrej książki. Hobbystycznie dekorator wnętrz.

https://trybunapolska.pl/malgorzata-kuniczuk
  • Rozbito międzynarodową grupę przemytników papierosów. Straty ponad 190 mln zł
    Rozbito międzynarodową grupę przemytników papierosów. Straty ponad 190 mln zł

    Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją nielegalnych papierosów. Działania prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Zatrzymano 7 osób. Według dotychczasowych ustaleń, grupa mogła odpowiadać za przemyt około 6,5 mln paczek papierosów. Ich czarnorynkową wartość oszacowano na ponad 94 mln zł. Straty Skarbu Państwa miały przekroczyć 190 mln zł. Sprawa dotyczy transportów organizowanych z Białorusi przez Litwę do Polski, a następnie dalszej dystrybucji na terenie państw Unii Europejskiej.

    Napisano piątek, 12 czerwiec 2026 16:24
  • Siedlce: Kobieta straciła 195 tys. zł po ogłoszeniu o wynajmie
    Siedlce: Kobieta straciła 195 tys. zł po ogłoszeniu o wynajmie

    Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się kobieta, która straciła pieniądze po kontakcie z osobami podającymi się za pracowników banku. Sprawa zaczęła się od zwykłego ogłoszenia o wynajmie mieszkania. Później pojawiła się wiadomość od osoby rzekomo zainteresowanej najmem, odnośnik do odbioru wpłaty i telefon od fałszywego konsultanta. Łączne straty wyniosły 195 tysięcy złotych. Oszuści wypłacili środki z kont kobiety oraz zaciągnęli na jej dane 2 kredyty.

    Napisano czwartek, 11 czerwiec 2026 15:27
  • Pociąg Kultury wróci na trasie Berlin- Warszawa
    Pociąg Kultury wróci na trasie Berlin- Warszawa

    Pociąg Kultury, który przez prawie 10 lat łączył Berlin z Wrocławiem, ma wrócić w nowej formule. Po zakończeniu dotychczasowego projektu pod koniec 2025 roku, zapowiedziano jego powrót na innej trasie. Tym razem połączenie ma prowadzić z Berlina do Warszawy. Po drodze zaplanowano postoje między innymi we Frankfurcie nad Odrą i Poznaniu. Nowa odsłona Pociągu Kultury ma rozpocząć kursowanie jesienią 2026 roku i obejmować dwujęzyczny program kulturalny dla pasażerów z Niemiec i Polski.

    Napisano wtorek, 09 czerwiec 2026 13:40
  • Trwa akcja poszukiwawcza na Jeziorze Solińskim
    Trwa akcja poszukiwawcza na Jeziorze Solińskim

    Policjanci z Leska, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz inne służby prowadzą działania przy Jeziorze Solińskim po wtorkowym zgłoszeniu o mężczyźnie, który wskoczył do wody z korony zapory. Do akcji skierowano specjalistyczny sprzęt.  Podwodny dron ma pomóc  w odnalezieniu ciała mężczyzny na znacznej głębokości. Obecnie trwają przygotowania do jego wydobycia.

    Napisano czwartek, 04 czerwiec 2026 15:00
  • Kraków: 50-latka nie opuszczała mieszkania przez prawie 30 lat
    Kraków: 50-latka nie opuszczała mieszkania przez prawie 30 lat

    50-letnia Magdalena K. z Krakowa, została zabrana do szpitala po interwencji pracowników MOPS i policji. Według przekazanych informacji, kobieta przez prawie 30 lat nie opuszczała mieszkania na jednym z krakowskich osiedli. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak sąsiedzi zaczęli znajdować liściki z prośbą o pomoc. Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze wszczęła śledztwo z art. 207 par. 1a Kodeksu karnego, dotyczącego znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny lub fizyczny, albo wiek.

    Napisano wtorek, 02 czerwiec 2026 13:21
  • Balcarzowice: Trąba powietrzna uszkodziła 18 budynków, mieszkańcy czekają na pomoc
    Balcarzowice: Trąba powietrzna uszkodziła 18 budynków, mieszkańcy czekają na pomoc

    Balcarzowice w województwie opolskim, liczą straty po sobotnim przejściu trąby powietrznej. Żywioł uderzył w miejscowość po godzinie 17, podczas gwałtownej burzy z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W poniedziałek trwało szacowanie szkód. Według przekazanych informacji nikt nie został ranny, choć uszkodzonych zostało kilkanaście budynków, a dwa domy wyłączono z użytkowania.

    Napisano poniedziałek, 01 czerwiec 2026 13:42
  • Polska szykuje nowe zasady dla sztucznej inteligencji
    Polska szykuje nowe zasady dla sztucznej inteligencji

    Polska przygotowuje się do objęcia sztucznej inteligencji szczegółowym nadzorem. Sejmowa komisja cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii przyjęła projekt ustawy, która ma uregulować działanie systemów sztucznej inteligencji w Polsce. Dokument dostosowuje krajowe przepisy do unijnego Aktu o AI. Ustawa tworzy też podstawy nadzoru nad rozwiązaniami technologicznymi, opartymi na sztucznej inteligencji. Projekt przyjęto w czwartek po wprowadzeniu 20 poprawek. Większość zmian, miała charakter redakcyjny i doprecyzowujący. Komisja zaakceptowała także 3 propozycje zgłoszone przez klub PiS.

    Napisano czwartek, 28 maj 2026 14:46
  • Obowiązkowe kaski dla dzieci od czerwca 2026 r.
    Obowiązkowe kaski dla dzieci od czerwca 2026 r.

    Rodzice i opiekunowie muszą liczyć się z nowymi obowiązkami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci na rowerach, hulajnogach elektrycznych i urządzeniach transportu osobistego. Nowe przepisy  zaczną obowiązywać od 3 czerwca 2026 roku.  Zmienione przepisy Prawa o ruchu drogowym obejmą osoby, które nie ukończyły 16 lat. Najważniejsza zmiana polega na tym, że dziecko lub nastolatek do 16. roku życia będzie musiał używać kasku ochronnego podczas jazdy. Nowe zasady dotyczą także przewożenia najmłodszych dzieci rowerem, wózkiem rowerowym albo przyczepą rowerową.

    Napisano środa, 27 maj 2026 13:57
  • Śląskie: Zderzenie dwóch autokarów z dziećmi na A4, 5 osób poszkodowanych
    Śląskie: Zderzenie dwóch autokarów z dziećmi na A4, 5 osób poszkodowanych

    Na 347. kilometrze autostrady A4, w rejonie Mysłowic, zderzyły się 2 autokary przewożące dzieci. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, na trasie w kierunku Wrocławia. Poszkodowanych zostało 5 osób. Na miejscu pracują służby ratunkowe,  ruch na trasie jest poważnie utrudniony.

    Napisano poniedziałek, 25 maj 2026 11:50
  • Gdańsk: Ponad 14 mln nielegalnych papierosów w kontenerze z Singapuru
    Gdańsk: Ponad 14 mln nielegalnych papierosów w kontenerze z Singapuru

    Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, podczas skoordynowanej akcji rozbili działalność grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie działań, zabezpieczono ponad 14 mln sztuk nielegalnych papierosów. Ich wartość przekroczyła 14,5 mln zł. 

    Napisano piątek, 22 maj 2026 15:37
  • Polska reaguje na alert WHO po epidemii Eboli
    Polska reaguje na alert WHO po epidemii Eboli

    Światowa Organizacja Zdrowia, ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym po wybuchu epidemii wirusa Ebola w Demokratycznej Republice Konga i Ugandzie. Chodzi o rzadki podtyp Bundibugyo. Polska uruchomiła procedury bezpieczeństwa. Dr Paweł Grzesiowski, główny inspektor sanitarny, zapewnił w TVN24, że służby sanitarne, szczególnie na lotniskach, są w stanie gotowości. Ryzyko przeniesienia choroby na inne kontynenty oceniono jako bardzo małe, ale możliwe jest ujawnienie objawów dopiero po przylocie z regionu epidemii.

    Napisano czwartek, 21 maj 2026 15:49
  • Kąkolewnica: 37-latek aresztowany za sześć podpaleń lasów
    Kąkolewnica: 37-latek aresztowany za sześć podpaleń lasów

    Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Kąkolewnica, podejrzanego o serię podpaleń lasów na terenie powiatu radzyńskiego. Do zdarzeń dochodziło w kwietniu i maju bieżącego roku. Ogień pojawiał się na terenach należących do Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim. Mężczyzna przyznał się do 6 podpaleń,  sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

    Napisano wtorek, 19 maj 2026 15:19
  • Warszawa: 15 osób zatrzymanych po nalotach na nielegalne salony gier
    Warszawa: 15 osób zatrzymanych po nalotach na nielegalne salony gier

    Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa II oraz Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili skoordynowaną akcję przeciwko nielegalnym grom hazardowym. Działania objęły dzielnice Mokotów, Ursynów i Wilanów. Służby skontrolowały 18 lokali. Zabezpieczono 80 automatów do gier, gotówkę oraz zatrzymano 15 osób podejrzanych o udział w procederze.

    Napisano poniedziałek, 18 maj 2026 13:30
  • Fałszywe leki i suplementy w sieci za miliony euro. Międzynarodowa akcja
    Fałszywe leki i suplementy w sieci za miliony euro. Międzynarodowa akcja

    Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu uczestniczyli międzynarodowej akcji, która swoim zasięgiem objeła wiele krajów europejskich oraz Polskę. Operacja była wspierana przez Eurojust i Europol. Zatrzymano 15 osób, w tym 3 na terenie Polski. Grupa sprzedawała fałszywe suplementy i leki osobom przekonanym, że kupują legalne produkty na poważne choroby.

    Napisano piątek, 15 maj 2026 11:26
  • Polskie obywatelstwo na nowych zasadach
    Polskie obywatelstwo na nowych zasadach

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, pracuje nad pakietem zmian w zasadach nadawania polskiego obywatelstwa. Resort przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że nowe przepisy mają ograniczyć automatyzm i wprowadzić wieloetapową ocenę cudzoziemców. Chodzi o osoby, które chcą otrzymać polski paszport i zostać obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Według zapowiedzi MSWiA obywatelstwo ma otrzymywać osoba realnie związana z Polską, jej kulturą, społeczeństwem i państwem.

    Napisano środa, 13 maj 2026 15:01
  • Bukowsko: Wójt wystąpił o zgodę na odstrzał niedźwiedzia
    Bukowsko: Wójt wystąpił o zgodę na odstrzał niedźwiedzia

    Po tragicznym ataku niedźwiedzia w Płonnej w gminie Bukowsko, wójt Marek Bańkowski wystąpił do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o zgodę na odstrzał zwierzęcia. Decyzja nie zapadnie od razu. Najpierw służby mają podjąć próbę odłowienia niedźwiedzia, założenia mu obroży telemetrycznej i monitorowania jego ruchów. Gdy zwierzę zbliży się do ludzi, możliwe będzie jego płoszenie.

    Napisano wtorek, 12 maj 2026 14:44
  • Nidzica: CBŚP zatrzymało 14 osób w sprawie nielegalnych odpadów
    Nidzica: CBŚP zatrzymało 14 osób w sprawie nielegalnych odpadów

    Zatrzymano14 osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym gospodarowaniem odpadami. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Łodzi. Sprawa dotyczy zakopywania odpadów oraz fałszowania dokumentacji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Według ustaleń śledczych proceder miał odbywać się na jednej z działek w gminie Nidzica. Wcześniej funkcjonowało tam składowisko odpadów obojętnych przeznaczone do rekultywacji. Zgodnie z decyzją administracyjną, teren mógł być wykorzystywany jedynie do przetwarzania określonych odpadów. Chodziło między innymi o piasek, kamienie i odpady budowlane. Na działkę miały jednak trafiać odpady komunalne.

    Napisano poniedziałek, 11 maj 2026 09:23
  • Hrubieszów: Adwokat poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policję
    Hrubieszów: Adwokat poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policję

    46-letni adwokat Paweł Kozanecki, skazany prawomocnie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, został przewieziony do Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Zatrzymano go w czwartek, 7 maja, po południu na terenie powiatu hrubieszowskiego w województwie lubelskim. Policja podała, że był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał oporu. Według komunikatu policji sądził, że częste zmiany miejsca pobytu pozwolą mu pozostać nieuchwytnym.

    Napisano piątek, 08 maj 2026 10:51
  • Podkarpacie: Niedźwiedź ruszył w stronę rolników. Gmina alarmuje
    Podkarpacie: Niedźwiedź ruszył w stronę rolników. Gmina alarmuje

    Władze gminy Bukowsko przekazały informację o kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem niedźwiedzia w regionie. Sprawa dotyczy miejscowości Morochów w gminie Zagórz, położonej około 10 kilometrów od Płonnej. To tam kilka dni wcześniej, zginęła 58-letnia kobieta zaatakowana przez drapieżnika. Samorząd twierdzi, że niedźwiedź zaatakował 2 rolników budujących ogrodzenie dla bydła. Policja podaje jednak inną wersję i informuje, że nie doszło do bezpośredniego ataku.

    Napisano środa, 06 maj 2026 19:56
  • Kozaki: Duży pożar lasu. Kilkuset strażaków walczy z ogniem
    Kozaki:  Duży pożar lasu. Kilkuset strażaków walczy z ogniem

    W miejscowości Kozaki w gminie Łukowa, trwa duża akcja gaśnicza pożaru lasu i nieużytków rolnych. Ogień pojawił się na terenie Nadleśnictwa Józefów. Na miejscu działa około 300 strażaków. Wsparcie z powietrza zapewniają 2 śmigłowce gaśnicze skierowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Droga wojewódzka numer 849 jest całkowicie zablokowana.

    Napisano wtorek, 05 maj 2026 18:46