Wydrukuj tę stronę
czwartek, 13 marzec 2025 14:33

Legnica: Zatrzymanie sprawcy śmiertelnego ataku nożem – wniosek o areszt

Napisała
Zatrzymanie sprawcy zabójstwa-Legnica Zatrzymanie sprawcy zabójstwa-Legnica fot: Redakcja/poglądowe

We wtorek wieczorem, w Legnicy na Dolnym Śląsku, doszło do tragicznego ataku z użyciem noża. 41-letni Krzysztof P. ranił dwóch mężczyzn, z których jeden zmarł w szpitalu. Podejrzany o dokonanie napaści został zatrzymany dzień później, w jednym z opuszczonych budynków w mieście. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty zabójstwa oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

Spis treści:

Atak nożownika w alei Rzeczypospolitej

Zdarzenie miało miejsce 11 marca po godzinie 20, w alei Rzeczypospolitej. Krzysztof P., po wcześniejszej sprzeczce, zaatakował dwóch mężczyzn ostrym narzędziem. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala. Pierwszy ranny był w stanie krytycznym i mimo akcji ratunkowej, zmarł w placówce medycznej. Drugi pokrzywdzony odniósł liczne rany kłute, ale po udzieleniu mu pomocy został wypisany do domu. Świadkowie relacjonowali, że po ataku sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja poszukiwała sprawcy.

Zatrzymanie podejrzanego i zarzuty prokuratorskie

Dzień po ataku, w środę po południu, policja namierzyła Krzysztofa P. w pustostanie w Legnicy. Następnie został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia ciała drugiej ofiary.

Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, poinformowała, że sprawca działał w odwecie za wcześniejszą kłótnię. Według ustaleń, pokrzywdzeni oskarżali Krzysztofa P. o wyrządzenie im szkody, co doprowadziło do eskalacji konfliktu.

Dalsze kroki śledztwa

Prokuratura, złożyła dzisiaj do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Mężczyzna zostanie przesłuchany. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach. Śledczy zabezpieczyli nagrania monitoringu oraz przesłuchują świadków zdarzenia.

Źródło: TVN24

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 marzec 2025 14:47
Małgorzata Kuniczuk

Redaktorka Trybuny Polskiej. Przedstawia najnowsze informacje z kraju. Ponadto prowadzi serwisy lokalne: Warszawa, Płock, Kołobrzeg, oraz szeroki rynek niemiecki. Fanka dobrej książki. Hobbystycznie dekorator wnętrz.

https://trybunapolska.pl/malgorzata-kuniczuk