Spis treści:
- Nielegalny salon gier w Dęblinie miejscem handlu narkotykami
- Handel narkotykami prowadzony przez 33-latkę i 51-latka
- Areszt i zarzuty wobec podejrzanych
- Współpraca służb z Mazowsza i Lubelszczyzny
Nielegalny salon gier w Dęblinie miejscem handlu narkotykami
We wtorek, 1 kwietnia, funkcjonariusze jednocześnie wkroczyli, do trzech wcześniej wytypowanych lokali na terenie Dęblina. Do jednego z nich dostali się siłowo, z pomocą policyjnych kontrterrorystów z Lublina. To właśnie tam natrafili na nielegalny salon gier, który – jak ustalili śledczy – służył również jako punkt sprzedaży narkotyków.
Na miejscu zatrzymano 46-letnią kobietę. Jest podejrzana o prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej, jak również udostępnianie lokalu do sprzedaży środków odurzających.
Handel narkotykami prowadzony przez 33-latkę i 51-latka
W tej samej akcji, zatrzymano również 33-letnią kobietę i 51-letniego mężczyznę. Zgromadzone dowody wskazują, że oboje trudnili się handlem substancjami psychotropowymi i posiadali ich znaczne ilości. Starszy z zatrzymanych miał według śledczych uczestniczyć w obrocie na większą skalę.
W trakcie przeszukania zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Policjanci odnaleźli również przedmioty służące do dystrybucji narkotyków. Gotówka zabezpieczona na miejscu, została włączona do materiału dowodowego.
Areszt i zarzuty wobec podejrzanych
Na wniosek prokuratora, 51-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 33-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym. 46-latka odpowie za prowadzenie nielegalnego salonu gier i możliwy udział w handlu narkotykami.
Zgodnie z obowiązującym prawem:
- Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.
- Wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
- Prowadzenie nielegalnych gier hazardowych podlega karze do 3 lat więzienia, grzywnie albo obu karom łącznie.
Współpraca służb z Mazowsza i Lubelszczyzny
Akcja została przeprowadzona, dzięki ścisłej współpracy kilku jednostek. Zaangażowani byli policjanci z Komendy Powiatowej w Garwolinie, Rykach, funkcjonariusze celno-skarbowi z Warszawy oraz kontrterroryści z Lublina. Ich działania doprowadziły do szybkiego rozbicia nielegalnej działalności i zabezpieczenia dowodów.
Źródło: KPP w Garwolinie