Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 luty 2023 19:20

Gaz ziemny: Czy warto inwestować?

inwestycja w gaz ziemny inwestycja w gaz ziemny pixabay

Ponieważ zapotrzebowanie na paliwo stale rośnie, inwestorzy coraz bardziej koncentrują się na gazie ziemnym. Ropa i gaz są postrzegane jako pośrednie źródło energii między „brudnymi paliwami”, które pozostawiają ślad środowiskowy, a inteligentnym przeznaczeniem energii Ziemi ze względu na jej własne właściwości energetyczne i niezaprzeczalne korzyści środowiskowe w porównaniu z innymi paliwami kopalnymi.

 

Według kraju zmiana energetyczna może potrwać kilkadziesiąt lat, a może dłużej. Wzrasta jednak zużycie energii zarówno w przemyśle, jak i w budynkach mieszkalnych.

 

Korzyści z inwestycji w gaz ziemny

W wyniku tej okoliczności operacje na paliwach kopalnych stają się już coraz bardziej popularne, o czym świadczy znaczący zastrzyk gotówki na rynku węgla i gazu w ostatnich miesiącach. Zwłaszcza po panicznych obawach Chin o brak odpowiednich zapasów węgla przed zbliżającą się zimą.

Polityka energetyczna każdego kraju zmienia się w zależności od postępu gospodarczego kraju i dostępnych zasobów naturalnych. Możemy jednak przyznać, że ludzkość przechodzi przemianę energetyczną w kierunku energii odnawialnej, która jest wspierana przez silne organizacje.

 

Kiedy najlepiej zainwestować w gaz ziemny?

Gaz ziemny jest wykorzystywany zarówno w przemysłowych, jak i prywatnych paliwach ciekłych. Wykorzystywany jest również do produkcji środków czyszczących, tekstyliów syntetycznych, farb, tworzyw sztucznych i włókien wulkanizowanych.

Gaz łupkowy jest również idealnym paliwem dla zrównoważonych urządzeń energetycznych, w tym pieców, wirników, suszarek, pieców komercyjnych i domowych kuchenek. Gaz ziemny nie może być zastąpiony w produkcji żarówek czy turbin parowych.

Nie ma prostego sposobu na fizyczny transport gazu ziemnego. Handel prawdziwym gazem ziemnym jest bardziej skomplikowany niż handel metalami szlachetnymi, takimi jak złoto czy srebro. Magazynowanie zakupionego gazu ziemnego jest dla konsumentów dodatkowym i znaczącym utrudnieniem.

Artykuły powiązane

  • Ropa naftowa: Spadek cen po atakach Iranu na Izrael Ropa naftowa: Spadek cen po atakach Iranu na Izrael

    W reakcji na odwetowe działania Iranu przeciwko Izraelowi w miniony weekend, na rynkach azjatyckich doszło do spadku cen ropy. Brent, kluczowy wskaźnik cen ropy na świecie, zanotował obniżkę, jednak jego wartość wciąż oscyluje wokół 90 dolarów za baryłkę.

  • Disney: Inwestycje w przyszłość swoich parków rozrywki Disney: Inwestycje w przyszłość swoich parków rozrywki

    Disney, gigant rozrywki znany na całym świecie, planuje zainwestować astronomiczną sumę 60 miliardów dolarów w swoje parki tematyczne, aby utrzymać swoją dominację w branży. Dział doświadczeń Disneya, obejmujący między innymi te parki, jest obecnie najlepiej prosperującą częścią przedsiębiorstwa. Firma dąży do dostosowania się do zmian w nawykach oglądania filmów i programów telewizyjnych, eksplorując nowe technologie i metody opowiadania historii, aby przyciągnąć gości.

  • RPP: Stopy procentowe znowu w dół! RPP: Stopy procentowe znowu w dół!

    W środę 4 października 2023, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o obniżeniu stóp procentowych o 0,25 proc. To druga taka decyzja w ciągu ostatniego miesiąca i jak sie domyślamy wiąże się to z nadchodzącymi wyborami. Ale jakie są realne konsekwencje tej decyzji dla przeciętnego Kowalskiego? 

  • Najwięcej kobiet kieruje firmami założonymi ponad 50 lat temu - analiza danych KRS pod kątem wieku i płci Najwięcej kobiet kieruje firmami założonymi ponad 50 lat temu - analiza danych KRS pod kątem wieku i płci

    Pierwsza analiza pod względem wieku i płci 811 tys. osób zajmujących ponad milion stanowisk wskazuje, że blisko co trzecie kluczowe stanowisko w firmach zarejestrowanych w Polsce zajmuje kobieta. Największy udział kobiet zanotowano w grupach skrajnych: najmłodszej – w wieku do 23 lat oraz najstarszej – powyżej 70 lat. Po raz kolejny okazuje się, że kobiety dominują w usługach. Jednymi z najczęściej różnicujących w biznesie kontekstów są płeć oraz wiek.

  • Elektrownia atomowa: To przyszłość dla Polski? Elektrownia atomowa: To przyszłość dla Polski?

    Energetyka w Polsce nadal w 65% oparta jest na węglu. Surowcu, od którego niedawno zadeklarowaliśmy się odejść pod naciskiem coraz ostrzejszej polityki Unii Europejskiej. Nacisk ten spowodowany jest negatywnym wpływem węgla na środowisko naturalne i przyczynia się do zmian klimatu.